Утврден идентитетот и староста на починатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

Жител на Тетово на 45 годинишна возраст, со иницијали Ф.Р, е мажот кој го загуби животот во сообраќајната несреќа попладнево на автопатот Скопје-Тетово во близина на натпатникот за Требош. При увидот на СВР Тетово утврден е и идентитетот на двете повредени лица, машко и женско лице од Тетово. – На местото на несреќата животот го загуби Ф.Р (45) од Тетово. Повредени се Е.К (22) од Тетово кој имал тешка телесна повреда-скршеница на нога како Е.Љ (31) исто од градот, која добила потрес на мозок и е задржана за опсервација во тетовската клиничка болница. Увид на местото извршија стручна екипа на

Повеќе

Најчитано

Колумни

Вести

Меси-фактор за ПСЖ, Гризман од херој до трагичар против Ливерпул

Лионел Меси постигна два гола за Пари Сен-Жермен да се врати за 3:2 победа над РБ Лајпциг, за да го заддржат првото место во групата А во Лигата на шампиони, додека Антоан Гризман прво беше херој на „Ванда Метрополитано“ враќајќи го Атлетико од 0:2 до 2:2 со Ливерпул, по што имаше несфатлив фаул за директен црвен картон, а „црвените“ на крајот победија со 2:3. Интер и Реал Мадрид ги победија

Лошото прво полувреме му пресуди на Пелистер против Ним

Еурофарм Пелистер имаше катастрофално прво полувреме во кое постигна само шест гола пред домашната публика, за на крајот да загуби со 21:26 (6:15) од францускиот Ним во првиот меч од Европската лига на ЕХФ. Стипе Мандалиниќ беше најефикасен за Пелистер со 7 гола, додека Елмир Граѓан додаде 5, додека за Ним, кои се сметаат за еден од фаворитите во групата Д во Европската лига, Мохамед Хишам Санад заврши со 7

Интервју

Марин Рајков пред БГНЕС: Бугарија нема скриена агенда, топката е во полето на РС Македонија

Марин Рајков е бугарски дипломат, амбасадор на Бугарија во Лондон и поранешен министер за надворешни работи. БГНЕС: По средбата во Словенија, претседателот Радев зборуваше за дебугаризацијата, за уништувањето на бугарското културно наследство и за спроведуваниот со децении „преродбенички процес“ врз Бугартите во РС

Изгубени во преводот

Патување