Марин Рајков пред БГНЕС: Бугарија нема скриена агенда, топката е во полето на РС Македонија

/

Марин Рајков е бугарски дипломат, амбасадор на Бугарија во Лондон и поранешен министер за надворешни работи. БГНЕС: По средбата во Словенија, претседателот Радев

Повеќе

„Сè уште е тешко да му објаснам на син ми, дете со попреченост, зошто децата навредуваат и се лоши и кој ги учи така“: Психолог Радмила Цветковска за насилството врз деца со попреченост

/

„Моето дете има нарушувања од аутистичниот спектар, дислексија, дискалкулија. Во текот на основното образование и покрај сета мрежа на подршка моето дете беше

Повеќе

(Видео) Бисера и Лидија: Љубовта кон изворната музика и фолклорот се воспитува од родителите

//

Прекрасните и талентирани млади пејачки на изворни песни од Бугарија, Бисера Иванова и Лидија Ангелова, пред камерата на Трибуна разкажаа за своите

Повеќе

Каракачанов: Нормално е Заев да прима бегалци од Авганистан, бидејќи во времето на Груевски се откри дека таму живеат потомци на античките Македонци

/

Красимир Каракачанов е лидер на бугарската партија ВМРО-БНД од 1997 г. Тој е поранешен министер за одбрана и вицепремиер одговорен за безбедноста

Повеќе

Перев за Дебати.бг: Македонските „црвени линии“ се задоцнета реакција на македонската власт, која нема заштита од Белград

Дебати: Која е политичката логика на вклучувањето на Бугарите во Уставот на РС Македонија – тема што повторно е на дневен ред? В.

Повеќе