Утврден идентитетот и староста на починатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

/

Жител на Тетово на 45 годинишна возраст, со иницијали Ф.Р, е мажот кој го загуби животот во сообраќајната несреќа попладнево на автопатот

Повеќе

Лазаров: Затворена модуларната „болница“ до Инфективна, прокиснала и стигнала вода до струјата

/

Доктор Ненад Лазаров на Фејсбук напиша статус во кој вели дека модуларната болница во Скопје е затворена. Тој додава дека истата прокиснала,

Повеќе

23 годишно момче објавило на Инстаграм фотографии од девојка која му ги праќала во пораки – еве каква казна доби

/

СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.И.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Повеќе

Бугарија, Македонија и Албанија потпишаа договор, Коридорот 8 да биде готов до 2030-та година

/

Министрите за транспорт на Северна Македонија, Бугарија и на Албанија, Благој Бочварски, Христо Алексиев и Белинда Балаку денеска во Софија, потпишаа Меморандум

Повеќе

(ВИДЕО) Димитриевски се пожали дека полицијата го следи: МВР ме спречува да работам и го прашувам Спасовски зошто сум следен

//

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски со вклучување во живо на социјалната мрежа Фејсбук се пожали дека утрово полициско возило неколку улици го

Повеќе

Кон крајот на ноември Германија ја укинува вонредната состојба од коронавирус

/

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан најави укинување на националната епидемиолошка вонредна состојба до крајот на ноември, објави Министерството за здравство. „Државниот

Повеќе