Нова приказна за Бетмен ќе дебитира на „Спотифај“ во мај, на 9 јазици

Оригинална сторија за Бетмен, алтерегото на Брус Вејн, следниот месец ќе дебитира низ светот како поткаст серија на стриминг-платформата „Спотифај“. Поткаст-серијалот  започнува

Повеќе

Мадс Микелсен е многу подобар од Џони Деп како Гриндевалд, велат критичарите

Иако „Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор“ заработи средни рецензии (на веб-страницата „Ротен томатос“ има оценка 59%), речиси секој професионален критичар се согласува

Повеќе