(ВИДЕО) Димитриевски се пожали дека полицијата го следи: МВР ме спречува да работам и го прашувам Спасовски зошто сум следен

//

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски со вклучување во живо на социјалната мрежа Фејсбук се пожали дека утрово полициско возило неколку улици го

Повеќе

(Видео) Љубчо Куртелов раскажува за спасувањето на 25 бугарски војници од охриѓани во октомври 1944 г.

/

Љубчо Куртелов од Охрид во емисијата „Памет без давност“ на бугарската телевизија Евроком, раскажува за спасувањето на 25 бугарски војници од охриѓани

Повеќе

СДСМ: Победа во прв круг во Валандово, Дојран, Крива Паланка, блиску до триумф во Струмица, Бутел, Ресен и Крушево

/

Според партиски извори од СДСМ, нивните кандидати за градоначалници во Валандово, Дојран, Крива Паланка и Лозово веќе ја прославуваат својата победа во

Повеќе

(Видео) Каракачанов бара реакција од Бугарија за уништените гробови на 400 бугарски војници крај Дреново, кавадаречко

//

Лидерот на ВМРО-БНД Красимир Каракачанов го повика шефот на бугарската дипломатија Светлан Стоев да побара објаснување од в.д. амбасадорот на РС Македонија

Повеќе

(Видео) Ноев: Бугарија бара од РС Македонија рамноправен третман на македонските Бугари

//

„Бугарија не бара ништо повеќе од тоа македонските Бугари да добијат рамноправен третман со Албанците, Србите, Македонците, Ромите итн“, изјави поранешниот министер

Повеќе