Дали знаете каков секс сака секој хороскопски знак?

Овен
Нешто погруб секс за време на кој има можност да ја почувствува енергијата на партнерот, најмногу му се допаѓа. А, она што најмногу го мрази на светот e да чека, затоа никогаш не подготвувајте такво нешто за Овенот. Тој е еден од оние знаци пред кои, ако сакате, не треба да го чекате вистинскиот момент. Тој нема да ве обвини ако преземете акција веднаш. Овенот сака експерименти, особено ако тие се оние кои ја водат играта. Тие се верни на своите партнери се додека им одговара сексуалната енергија.

Бик
Бикот е сензуален и нежен и така е и сексот што го претпочита. Тој ќе биде воодушевен од чашата вино и чоколадо вклучени во предиграта. Воопшто не сакаат да брзаат, туку сакаат целосно да се посветат на романтични сексуални игри што навистина траат со нив. Тие го сакаат и го ценат секој напор вложен во сексот, така што нема да погрешите ако се грижите за секси долна облека, подвезици… Пожелна е и шминката. Тие се големи хедонисти, што е повеќе од очигледно врз основа на игрите што ги преферираат. Тие се претежно верни, освен ако нивниот партнер не стане досаден. Не се промискуитетни и квалитетот на врската секако им е најважен.

Близнаци
Случаен и разбрануван Близнакот, каков што е во животот, таков е и во сексот. Сексуалната желба ќе биде стимулирана со добар разговор, па доколку не успеете да ги заведете со зборови, не мора да се обидувате на други начини. Ги забавуваат еротски приказни, костими, играње улоги … Тешко им е да одлучат да ги сменат партнерите, но и да влезат во сериозна врска. Тие всушност имаат корист од мало охрабрување, бидејќи тие самите никогаш не брзаат никаде.

Рак
Најлесен начин за заведување на раковите е кога сте во нивната област – во нивната куќа или во простор каде што тие се чувствуваат така. Раковите сакаат да се грижат за деталите и педантноста, па целосно ќе ги освоите доколку напорно работите на се. Ако подготвите романтична вечера со свеќи и цвеќиња, тешко ќе им одолеат. Не се промискуитетни, многу се забавуваат со сексот во вода, емоциите им се многу поважни од сексот, но и покрај тоа, не може да се каже дека се најверните партнери.

Лав
Лавовите сакаат луксуз и гламур во се, вклучително и во сексот. Ги привлекуваат сексуални игри на помпезни места, но и во природа. Квалитетното вино, ласкање и комплименти. Нема потреба да брзате бидејќи тие многу добро знаат што точно сакаат. Тие апсолутно сакаат да доминираат и да ја покажуваат својата моќ. Сакаат порнографија, но ретко ја гледаат со партнер. Кога станува збор за сексот, тие сакаат да следат интересни работи и новитети. Не се промискуитетни, но за да ги задржите, дефинитивно мора да работите на емотивна врска.

Девица
Девиците имаат проблеми со релаксацијата, па затоа грижата за сѐ им помага многу. Убавата долна облека и затемнети светла дефинитивно ќе придонесат за атмосферата. Девиците сакаат внимание, мали подароци и гестови. Ако сте подготвени да одржувате прилично високи стандарди, Девицата ќе биде ваша засекогаш, бидејќи таа е еден од најверните знаци. Само треба да се вооружите со трпение и редовно да им обрнувате внимание.

Вага
Вагите уживаат кога се тече непречено и убаво, бавно. Тие го сакаат сексот и ќе го практикуваат секој ден, но сигурно можат да се воздржат од него. За нив, емоциите се на прво место и се додека реагираат, другите работи не им се толку важни. Тие се лесно прилагодливи, така што најверојатно може да очекувате секс на навистина различни места – на подот, во кујната, па дури и на отворено.

Скорпија
Ова е еден од најперверзните знаци. Знае да привлече внимание кога сака. Скорпиите сакаат порнографски филмови и секс во сите можни пози и на сите можни места. Тие се верни партнери, освен ако нема навистина сериозен проблем во нивната врска. За да ги задржите, треба да бидете најдобриот можен љубовник кој целосно ќе се посвети на самиот секс. Страста е она што ги одржува во живот.

Стрелец
Ова е авантурист кој сака да проба апсолутно се, и во животот и во сексот. Тој е свесен за фактот дека искуството не може да се стекне преку врска со само еден партнер, па затоа е склон да ги промени. Сексот им е исклучително важен и тој им покажува дека се е во ред со врската. Што се однесува до самиот секс, тие ја сакаат слободата и униформите и се отворени за речиси се, па ако партнерот нема доволно волја и енергија за тоа, врската нема да трае долго.

Јарец
Јарецот е еден од највоздржаните знаци, но еден од најтрајните во сексот. Тој е претежно верен на својот партнер и е многу посветен на врската. Подготвен е да измислува игри и пози со часови, како и да му угоди на партнерот, но само ако му е грижа. Ако имате работа со Јарец кој не се труди ни најмалку, тоа е добар показател дека нема чувства кон вас. Имаат трпение, и штом дојде сексот, ќе видите дека вреди да се чека.

Водолија
Тие се многу склони кон експериментирање и се прилично изопачени. Иако не сакаат да одложуваат со секс, никогаш нема да го притиснат партнерот и да го избрзаат. Ништо не им е туѓо во сексот и удобно можете да очекувате секс среде плажа, во лифт или на клупа. Еротските филмови се нивниот омилен жанр.

Риби
Тие се крајно сензуални, па дефинитивно ќе бидат воодушевени од сексот со музика и добро вино. Тие сакаат храна, така што квалитетна вечера е одличен афродизијак. Бројот на партнери не ги оптеретува во најмала рака. Тие лесно губат интерес за својот партнер, поради што се склони кон изневерување и паралелни врски, се разбира, пред се поради сексот.