Дневен хороскоп за 5 ноември

Овен
Овој петок не ги изневерувајте вашите принципи. Откако ќе се уверите во она што го правите, тогаш сте на вистинскиот пат. Не слушајте ги советите на другите луѓе.

Бик
Во текот на овој ден ќе можете да се носите со повеќе од една важна задача. Ова ќе бара сериозна награда за вашите напори во вечерните часови.

Близнаци
Овој петок ќе бидете премногу добри. Внимавајте тоа да не се сврти против вас и да не претрпите лични загуби.

Рак
Овој петок ќе можете да се надевате на повеќе отколку што сте очекувале. Не се откажувајте од она што ви е дадено – вие целосно го заслужувате тоа.

Лав
Не покажувајте непотребни страсти во текот на овој ден. Избегнувајте разјаснување на лични прашања. Ризикувате долго да се расправате со саканата личност.

Девица
Забавете овој петок. Сакате многу да направите, но вашата сила не е неограничена.

Вага
Не сфаќајте ништо сериозно овој петок. На вашето срце и душа им треба мир и тишина – обезбедете ги.

Скорпија
Ова е ден за избегнување и разјаснување на односите со другите луѓе. Тешко дека ќе го постигнете она што го сакате, напротив – само ќе додадете повеќе проблеми и ќе ја вжештувате ситуацијата.

Стрелец
Во текот на овој ден воздржете се од какви било напори. Време е за планови, правење желби, подготовка и собирање сили.

Јарец
Овој петок не двоумете се да побарате второ и трето мислење за важно прашање кое ве возбудува. Обидете се да ги добиете сите потребни информации.

Водолија
Овој петок ќе мора да направите компромис со една од вашите желби. Ако размислите добро, тоа не ви се случило одамна.

Риби
Во текот на овој ден со сите сили борете се против лошите мисли, не дозволувајте да навредувате, никому не посакувајте зло. Не преоптоварувајте се физички.