Џенифер Лоренс очекува прво дете со сопругот Кук Марони

Оскаровката Џенифер Лоренс и нејзиниот сопруг, директор на уметничка галерија, Кук Марони го очекуваат своето прво дете.

Претставникот на 31-годишната актерка ја потврди веста за бебето во изјава за магазинот „Пипл“.

Двојката се венча во октомври 2019 година во Род Ајленд, осум месеци откако се верија.

На нивниот голем ден присуствуваа неколкумина пријатели од шоу-бизнисот, меѓу кои и Крис Џенер, Адел и Ема Стоун.

Текстот Џенифер Лоренс очекува прво дете со сопругот Кук Марони е превземен од МАКФАКС.