Ед Ширан го објави новиот албум

Музичката ѕвезда Ед Ширан го објави својот четврти соло албум „=” во петокот среде самоизолација поради Ковид-19, и најави дека ќе прослави со соло забава.

Британскиот пејач, познат по хитовите на врвот на топ листите, како Shape of You и Thinking Out Loud, им кажа на фановите претходно оваа недела дека е позитивен на коронавирус и дека ги откажал сите настани за промоција на албумот.

„Очигледно е дека сè уште сум во изолација од Ковид, но ве молам да ми кажете што мислите кога ќе излезе. Тоа е најгордото парче од мојата работа што некогаш сум го направил и едвај чекам да го слушнете“, напиша тој на Инстаграм во петокот.

„Ќе имам соло забава вечерва и утре за да прославиме, пуштете на гласно!“

Ширан, кој своите претходни албуми ги именуваше по математички симболи, напиша дека „=” е неговиот омилен аудио запис, со песни за сопругата и ќерката.

Според музичките критичари, добитникот на „Греми“, кој има продадено повеќе од 150 милиони албуми ширум светот, се задржал на својата формула за успех со искрени, емотивни текстови во неговото ново дело.

Текстот Ед Ширан го објави новиот албум е превземен од МАКФАКС.