Мадона за Ноќта на вештерките се трансформира во Харли Квин

Мадона се појави во уште еден костим за Ноќ на вештерките само неколку дена по нејзината морбидна рекреација на смртта на Мерлин Монро за магазинот V.

63-годишната суперѕвезда се трансформира во Харли Квин од „Одред самоубијци“ со помош на стручни детали, вклучувајќи шарени прасиња, палка за добра ноќ и маичка од блокбастерот со Маргот Роби во главната улога.

Таблоидите објавија дека Мадона ја прослави Ноѓта на вештерките со сите нејзини шест деца и 27-годишното момче Ахламалик Вилијамс, како и со блиските пријатели.

Текстот Мадона за Ноќта на вештерките се трансформира во Харли Квин е превземен од МАКФАКС.