НА 20 ОКТОМВРИ ЌЕ СЕ СЛУЧАТ МНОГУ ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ: Еве што не очекува!

/

Бидејќи оваа полна Месечина е во Овен и Овенот е првиот огнен знак, со силна енергија, промените ќе бидат енергични, најмногу влијаат на партнерствата и деловната комуникација.

Овенот е енергичен знак и затоа нашата реакција ќе биде енергична и полна со оган. Полната месечина се случува на 27 -от степен на Овен, месечината ќе биде во спротивност со Марс, па акцентот ќе биде ставен на љубовните и деловните врски.

Ова е силен аспект, па затоа би било мудро да ја ограничиме во нас силната енергија на Овенот, која не се движи кон нова страница од животот, за да се обидеме да ги направиме промените малку посуптилни, ако воопшто е можно. Месечината ќе има аспект со Јупитер, што доведува до убави деловни контакти и зголемување на заработката.

Тогаш Јупитер ќе има аспект на проток со Марс, што повторно го потврдува успехот во кариерата, соработката со вонземјани, потпишување договори преку убава комуникација. На крајот, има парична корист.

Месечината ќе има силен оптоварувачки аспект со Плутон, што може да доведе до нервни кризи, длабоки зборови што излегуваат од нашите длабочини и што дополнително може да доведе до сериозни расправии во партнерствата.

Во секој случај, ѕвездите ви велат да свртите нов лист за време на оваа полна месечина, да не се плашите од вашите желби и соништа, туку да направите нешто во енергичниот Овен за кое претходно немавте срце!

Еве како тоа ќе влијае на секој лик поединечно:

Овен

Аргументите и дебатите се истакнуваат. Овој месец буди многу енергија во вас, но и негативни, па затоа најдобро е дискусиите да ги оставите за следниот период.

Бик

Се активира полето на потсвест, длабоки тајни и силни мисли. Не ви се допаѓа тоа чувство, но не го отфрлајте, туку размислувајте, и кога ќе помине полната месечина, тогаш ќе знаете што да правите.

Близнаци

Сега ќе ви се случи многу убава енергична енергија, дружење со пријателите и исполнување на плановите и желбите. Вие едноставно привлекувате убави нешта со вашата прекрасна енергија.

Рак

За вас е активирано полето за кариера. Вашето лично чувство е дека сте напнати, не ви се допаѓа енергијата што ја чувствувате сега.

Лав

Не знаете што да правите со енергијата на Овенот! Полни сте со ентузијазам и стигнувате до сто страници, што е одлично, но само внимавајте да не претерате, бидејќи може да се случи ненадејно заљубување на работа, што ќе го загрози вашиот емотивен живот.

Девица

Ви се случува внатрешна трансформација.

Вага

Силна енергија, интриги како и успех во бизнисот. Внимавајте некој да не се меша во вашиот љубовен живот.

Скорпија

Сега започнете со промени во животниот стил, ослободете се од токсините, префрлете се на нов тип на исхрана и секако слушајте ја интуицијата за се друго, бидејќи сега е на својот максимум.

Стрелец

Силни љубовни емоции. Таа енергија што ја чувствувате може да ве наведе да флертувате …. Се случуваат промени на работа и сте прифатиле 100 работи. Во ред е, само направете го она што ви е приоритет.

Јарец

Нагласено поле на семејство и пријателство. Во принцип, може да се појават тешки зборови бидејќи енергијата е силна, но вие сте генерално мирни, не реагирате на првата топка, па нека остане и овој пат.

Водолија

Целосна претпазливост кога станува збор за сообраќај. Без разлика дали сте возач или пешак. Ако планирате патување, размислете добро дали е потребно да започнете токму сега. Ако не можете да го одложите, потребна ви е силна концентрација и се ќе биде во ред.

Риба

Нагласено е полето на финансиите. Важно е само едно, да не трошите пари за банални работи, туку убав бизнис план и се ќе оди совршено за вас.