Овие 7 трикови ќе ве претворат во вистинска секс божица

Што се случува кога ќе ги прашате најстручните експерти за љубов и секс за нивните омилени совети и трикови како да имате подобар секс? Добивате многу корисни информации за тоа како да бидете вистинска секс божица! Еве што споделуваат некои од најистакнатите сексолози, советници и семејни терапевти во светот.

  1. Фокусирајте се на самозадоволството

Обидете се да ја направите мастурбацијата приоритет еден месец. Поставете цел да го проширите вашиот репертоар. Научете сами да доживеете оргазам. Дознајте за што е „гладно“ вашето тело.

  1. Користете го вашето сетило за допир

Основата на сексот е допирот, но повеќето од нас никогаш не учат како да ги користат рацете за да пружат задоволство. Одвојте време да ги совладате вештините на масажа и еротски допир и ќе отклучите многу позитивни страни. Раката е најдобрата секс играчка некогаш измислена, а батериите не мора да ги менувате!

  1. Поставувајте прашања

Да се ​​биде одличен во кревет се учи преку вежбање, насочување, обрнување внимание на звуците и движењата на партнерот. Не сте сигурни дали сте добри? Поставувајте прашања како „Што ви се допадна најдобро? Но, не го прашувајте како сте поминале за време или веднаш по сексот. Наместо тоа, прашајте неколку часа подоцна, на место каде што и двајцата се чувствувате смирени, отворени и заинтересирани.

  1. Кажете “Да!”

Наместо да барате изговори дека не сакате да имате секс со вашиот партнер или да пробате нешто ново како игра со улоги, што ако само кажете „да“ и си дозволите да бидете отворени за искуството?

  1. Запомнете го златното правило – „Дамите на прво место“

Водењето љубов е исто така важно затоа што на жените понекогаш им треба подолго време за да доживеат оргазам – затоа тоа е задолжително. И нема ништо лошо во тоа да преземете иницијатива или да си „помогнете“ со рака да завршите пред партнерот.

  1. Поврзете се на неколку нивоа

Одличниот секс е многу повеќе од физички чин. Кога вие и вашиот партнер сте поврзани на многу нивоа, како на ментално, емоционално и духовно, вашиот сексуален живот ќе биде уште подобар отколку што сте можеле да замислите.

  1. Користете ја устата на различни начини

Валканите разговори веднаш ќе ви го променат сексуалниот живот. Всушност, личноста до вас треба да зборува. Како да го направите? Бидете пример. Додавањето валкани разговори во вашата сексуална рутина ќе ви овозможи побрзо и посилно да постигнете оргазам.