ПОЛНА МЕСЕЧИНА 21 СЕПТЕМВРИ: Направете го ова пред спиење вечерва!

/

Доаѓа еден од најмагичните моменти оваа година, а тоа е полната Месечина во Риби, на 21 септември 2021 година. Ви го пренесуваме најдобриот ритуал со кој ќе можете целосно да уживате во овој астролошки момент, пишува Сенса.

Полната месечина во знакот на Риби го достигнува својот врв на 21 септември. Полната месечина во Риби е една од најмагичните и најсонувачките во годината. Тој нуди длабоко креативни, интуитивни и искрени вибрации, помагајќи ни да ја прошириме свесноста за посуптилните фреквенции. Нептун, планетата на духовноста и илузијата, е многу активен под влијание на оваа септемвриска полна месечина. Можеби ќе нурнеме подлабоко во нашето духовно јас или можеби ќе сакаме да се одмориме од реалноста на животот.

Овој ритуал е дизајниран да ви помогне да се поврзете со вашиот духовен центар преку вашите соништа. Тоа ви овозможува да го исклучите умот и сите ментални „брборења“ и да направите нешто во земјата на соништата. Медитацијата за овој ритуал е совршена за да ве доведе во длабока состојба на релаксација, за да можете да уживате во мирна, хармонична ноќ, за време на спиењето, додека го исполнувате вашето духовно тело. Ритуалот најдобро се применува пред спиење.

Пророчкиот ритуал за полна месечина во Риби на 21 септември 2021 година:

Ти треба:

  • Разни билки / растенија (суви, свежи, па дури и етерични масла) на пр. лаванда, пупки од камилица, босилек, оригано, рузмарин, нане, мајчина душица, еукалиптус, парчиња лимон, каранфилче, зелен чај и морска сол. – Бели пижами / маица – Дневник и пенкало

Упатство:

Овој ритуал треба да се изврши непосредно пред спиење.

  1. Изберете ги растенијата што ви одговараат. Можете да користите една или комбинација од растенија, само следете го вашиот инстинкт и користете го она што ви е при рака. Комбинирајте ги сите ваши билки во сад и додадете ги во топла вода за капење. Ако немате бања, можете да измешате билки со вода во бокал за да ја истурите таа вода врз тушот. Додека се капете, повторете девет пати. Можете да ја повторите оваа постапка додека мешате билки. Слободно направете ја вашата бања што е можно порелаксирана со свеќи, музика, па дури и парче чоколадо. Постапката гласи: “Моќта на овие растенија ја чисти, ја храни и ја обновува мојата душа. Нека извлечат непотребни работи и ја полнат енергијата на мојот ум, тело и душа”.
  2. Кога ќе завршите со капење / туширање, облечете се во бели пижами или дури и бела маичка. Белата боја ја одржува вибрацијата на чистота и духовност и ќе ви помогне да го продолжите процесот на чистење додека спиете. Ако немате ништо бело за носење, следната најдобра опција е да спиете голи.
  3. Кога легнувате, кажете ја следнава молитва или напишете своја: „Додека спијам, ќе добијам јасност (кажете што сакате да биде јасно). Додека спијам, би сакал да се разбудам со чувства (наведете 3 емоции). Додека спијам, го молам Божествениот Дух да ми помогне да ја исчистам, надополнам и негувам мојата душа за да се чувствувам усогласена со мојот највисок пат и да го знам најдобриот следен чекор. Додека спијам, барам да се опоравам од глава до пети. Амин, Амин, Амин .
  4. Седнете убаво и удобно во кревет и започнете со медитација од соништата. Ако заспиете за време на оваа медитација, тоа е совршено! Само не заборавајте да ги оставите дневникот и пенкалото покрај креветот, бидејќи ќе ги користите наутро.
  5. Штом се разбудите наутро, земете дневник и почнете да ги запишувате првите работи што ви паѓаат на памет. Можете да ги запишете сите соништа што сте ги имале, како се чувствувате или какви било други мисли што доаѓаат. За најдобри резултати, обидете се да напишете 3-4 страници напред и назад без да го кренете пенкалото од хартија. Само продолжи да пишуваш, дури и ако нема смисла или треба да пишуваш глупости. Дозволете проток на свест.
  6. Откако ќе завршите со пишување, размислете за сите пораки или сознанија што ви се случиле.
  7. Остатокот од денот бидете нежни со себе и пијте многу вода. Вашиот ритуал сега е завршен.