Што викаат хороскопските знаци на 21 септември?

Овен

„Единствено нешто поголемо од моќта на умот е храброста на срцето“.

Бик

„Најсилна е љубовта што може да ја покаже својата слабост.“

Близнаци

„Не е љубовта таа што го тера животот да оди напред. „Љубовта го прави животот значаен и смислен“.

Рак

„Љубовта не препознава бариери. Прескокнува пречки, прескокнува огради, продира низ sидови за да стигне до својата дестинација полна со надеж.

Лав

„Незрелата љубов вели: „Те сакам затоа што ми требаш!“ Зрелата љубов вели: „Ми требаш затоа што те сакам“.

Девица

„Нема тивка љубов. Љубовта е секогаш придружена со агонија, екстаза, голема радост и длабока тага “.

Вага

„Да сакаш тоа значи да бидеш направен од солзи и воздишки, од пламен и верност, додека не станеш куп пепел“.

Скорпија

„Душата на вљубениот живее во туѓо тело“.

Стрелец

Единствената љубов што останува од таканаречената „сексуална љубов“ е љубовта која доживела сѐ : разочарувања, падови, предавства, што го прифатила тажниот факт дека на крајот не останува никаква желба, освен желбата да се има некој до себеси“.

Јарец

„Оној што не ги обожава недостатоците на оној што го сака, не може да тврди дека е навистина вљубен“.

Водолија

„Најголемата среќа е да те сакаат заради тебе, или поточно, да те сакаат и покрај тебе.

Риба

„Чувајте ја љубовта во вашето срце. Животот без неа е како градина без сонце, кога цвеќињата се мртви.