18 казни за возење под дејство на алкохол во Куманово

Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Куманово, при што санкционирани се 18 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од Министерството за внатрешни работи.

Текстот 18 казни за возење под дејство на алкохол во Куманово е превземен од МАКФАКС.