49 санкции за брзо возење во Скопје

На територијата на град Скопје биле изречени вкупно 83 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 49, 13 санкции за возење под дејство на алкохол, шест мерки за возење без возачка дозвола.

Сообраќајни контроли продолжуваат, соопшти МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот.

Текстот 49 санкции за брзо возење во Скопје е превземен од МАКФАКС.