93 санкции за непрописно престигнување

Во текот на вчерашниот ден (12.12.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 93 возачи. Од нив, 30 на територијата на СВР Тетово, 14 на територијата на СВР Велес…

МВР апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесат за побезбедни патишта.

Текстот 93 санкции за непрописно престигнување е превземен од МАКФАКС.