Ахмети: Победуваме во Струга, Кичево, Чаир

Лидерот на ДУИ Али Ахемти соопшти дека партијата победува во Струга, Кичево, Долнени, Чаир, Боговиње, Теарце, Арачиново.

Засега ДУИ го призна поразот во Тетово, каде убедливо води кандиатот за градоначалник на БЕСА, Биљал Касами.

Текстот Ахмети: Победуваме во Струга, Кичево, Чаир е превземен од МАКФАКС.