Аријана Гранде и Синтија Ериво во филмска адаптација на бродвејски мјузикл

Се чини дека дека Аријана Гранде и Синтија Ериво наскоро ќе ѝ пркосат на гравитацијата.

Гранде и Ериво ќе ги портретираат Глинда и Елфаба во адаптацијата на мјузиклот Wicked. Проектот е во продукција на „Јуниверзал пикчрс“.

Гранде е поп ѕвезда, добитничка на „Греми“.

Ериво е добитник на „Греми“ и „Тони“ за улогата на Сели во The Color Purple. Британската актерка и пејачка последен пат се појави во „Хариет“ како аболиционист и политички активист, улога за која беше номинирана за „Оскар“ во 2020 година.

И Гранде и Ериво се огласија на Инстаграм за да ги најават своите улоги во претстојниот филм.

Текстот Аријана Гранде и Синтија Ериво во филмска адаптација на бродвејски мјузикл е превземен од МАКФАКС.