Арсовска во водство пред Шилегов за градоначалник на Скопје

Од обработени околу 16 проценти од избирачките места, во Град Скопје води независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска со 59,27 проценти.

Според информациите објавени на веб-страната на Државната изборна комисија, кандидатот на СДСМ, Петре Шилегов во моментот има 37,48 проценти од гласовите.

Текстот Арсовска во водство пред Шилегов за градоначалник на Скопје е превземен од МАКФАКС.