Аталанта во 94. минута стигна до реми со Лацио

Аталанта успеа да остане непоразена во дербито со Лацио, откако во 94. минута од мечот Мартен де Рон успеа да ги врати за 2:2 реми.

Педро им донесе водство на гостите во 18. минута, но во финишот на првото полувреме, Дуван Запата постигна нов гол за израмнување. Капитенот Чиро Имобиле, кој по асистенцијата на Башиќ во 74. минута успеа да донесе предност за гостите, пред Де Рон да постигне убав гол во 94. минута.

Аталанта се на петтото место на табелата со 19 поени, додека Лацио се веднаш зад нив со 18 поени.

Gol de De Roon ⚽#AtalantaLazio #ItalianoNaESPN

pic.twitter.com/39FVTOiw6c

— Calcio24Horas (@Calcio24Horas) October 30, 2021(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-37475”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Текстот Аталанта во 94. минута стигна до реми со Лацио е превземен од МАКФАКС.