Атлетико на „Енфилд“, Милан го чека Порто

Вечерва ќе биде комплетирано четвртото коло во Лигата на шампионите. На програмата се натпреварите во групите А, Б, Ц и Д. Дербито е на „Енфилд“ во Ливерпул каде гостува шампионот на Шпанија, Атлетико Мадрид.

Ливерпул е сигурен од оваа група за пласман во наредната фаза. За преостанатото место голема борба ќе водат Атлетико и Порто. Пред две недели, во Мадрид, Атлеирко и Ливерпул одиграат одличен меч. „Јорганџиите“ се вратија по негативата од два гола, на крајот им пресуди Салах со гол од пенал.

Група А:

Лајпциг-ПСЖ
Манчестер сити-Бриж

Табела: ПСЖ 7, Сити 6, Бриж 4, Лајпциг 0

Група Б:

Милан-Порто
Ливерпул-Атлетико

Табела: Ливерпул 9, Атлетико 4, Порто 4, Милан 0

Група Ц:

Борусија Дортмунд-Ајакс
Спортинг-Бешикташ

Табела: Ајакс 9, Борусија 6, Спортинг 3, Бешикташ 0

Група Д:
Реал Мадрид-Шахтјор
Шериф-Интер

Табела: Шериф 6, Реал 6, Интер 4, Шахтјор 1

Текстот Атлетико на „Енфилд“, Милан го чека Порто е превземен од МАКФАКС.