Барди: Пандев секогаш ќе ни недостасува

Енис Барди признава дека сите во целата македонската репрезентација имале емотивен меч по одлуката на капитенот Горан Пандев да се повлече од националниот тим, и најави дека најдоброто нешто што тие можат да го направат е да го следат неговиот пример.

„Ова беше тешко емоционално и физички. Ова ќе биде огромно искуство кое ќе трае цел живот, кој ќе не носи и понатаму, на другите големи натпреварувања. Повторно да дојдеме на големите натпреварувања, да покажеме дека заслужуваме да бидеме тука. Имавме многу емоции, бидејќи сите знаеме кој е Горан, тој е најголемиот во историјата на македонскиот фудбал и тој ќе ни биде пример да продолжиме како него. Господ да му даде здравје нему и на неговото семејство, секогаш ќе ни недостасува. Последните четири недели беа многу тешки. Ова беше турнир за менување на менталитетот, сега Европа знае за нас“, додава Барди.

Текстот Барди: Пандев секогаш ќе ни недостасува е превземен од МАКФАКС.