Без струја дел од жителите на Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека, денеска, во периодот од 9 до 16 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од ул. 1, лоцирани на потегот од ресторанот „Гемиџии“ до општина Сопиште (општина Сопиште).

Текстот Без струја дел од жителите на Сопиште е превземен од МАКФАКС.