Чави побарал да му го донесат Дани Олмо

Чави се врати во Барселона. Клупската легенда ќе треба да ја извлече „Блауграна“ од кризата. За да го врати тимот на вистинскиот пат, Чави од клубот побарал да се засли во зимскиот преоден рок.

Каталонски „Спорт“ тврди дека Чави побарал да му го донесат во клубот Дани Олмо (23) од Лајпциг.

Олмо, според процените на „Трансфермркт“, вреди 50 милиони евра. Шпанскиот репрезентативец (16 натпревари, 3 гола) играше за младите тимови на Барселона од 2007 до 2014 година. Професионалната кариера ја изгради во Динамо Загреб.

Текстот Чави побарал да му го донесат Дани Олмо е превземен од МАКФАКС.