Црвен картон: Хамес вербално го нападна судијата

Хамес Родригес го доби првиот црвен картон во Саудиска Арабија. Соиграчите го спречија Колумбиецот да предизвика поголем инцидент.

Во интервал од 60 секунди, Хамес, доби два жолти картони на натпреварот Ал Рајан-Ал Араби.

Тој беше изненаден кога доби жолт картон, а потоа се стреча кон судијата, на патот до него ги „фрлаше“ соиграчите, кои се обидуваа да го задржат.

Напуштаји го теренот му аплаудираше на судијата и го соблече дресот.

Siri, define “losing the rag”. pic.twitter.com/KEd1Iw2jrq

— Alan Feehely (@azulfeehely) October 31, 2021

Текстот Црвен картон: Хамес вербално го нападна судијата е превземен од МАКФАКС.