Дембеле повторно се повредил

Францускиот фудбалер, Усман Дембеле, повторно се повредил. Барселона објави дека тој ја повредил тетивата во бутниот мускул. Не познато колку време ќе отсуствува 24-годишникот, поради најновата повреда.

Дембеле, минатата недела започна да тренира, откако беше надвор од тимот поради повредата која ја заработи на Европското првенство.

Дембеле е играч на Барселона од јули 2017 година. За четири сезони има одиграно само 119 натпревари, постигнал 30 голови.

𝗜𝗡𝗝𝗨𝗥𝗬 𝗡𝗘𝗪𝗦 | The first team player Ousmane Dembélé has a strain in the semimembranosus muscle of his left hamstring.https://t.co/e7P9uj6dBq pic.twitter.com/I1JXxd56bt

— FC Barcelona (@FCBarcelona) November 4, 2021

Текстот Дембеле повторно се повредил е превземен од МАКФАКС.