ДЕВОЈКА ПОЧИНА ОД ДРОГА ВО НЕГОТИНО: Пред 2 дена објави фотографија со своето момче, а утрово е пронајдена мртва покрај него

/

Полицијата во Неготино го уапси Д.Ж. (35) од овој град кој се обвинува за смрта на неговата девојка М.М. (29) кој и овозможил употреба на наркотици во неговата куќа во околината на Неготино, која починала како последица на нивна употреба.

Наводно и момчето и девојчето биле зависници од психоактивни супстанци, пишува Блиц. Наводно, мајката на осомничениот пријавила во полиција, бидејќи успеала да го разбуди синот по пристигнувањето во куќата, но не и девојчето.

Тие објавија заеднички фотографии на социјалните мрежи, последната таа ја објави пред само два дена, а врската ја официјализираа на Фејсбук на 11 октомври годинава.

„Господе, само те молам да станеш… зошто ја зеде, те молам стани, ако ти е подобро таму, јави ми се и ќе дојдам кај тебе, те сакам“, сестрата на починатата објави на Фејсбук.

Точната причина за смртта на девојчето ќе се знае по обдукцијата, а ќе биде донесен и токсиколошки наод.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе биде изведен кај обвинител.