Динамо со камбек против Рапид, Звезда со незгоден домашен пораз

Динамо Загреб стигна до импресивна камбек 3:1 победа над Рапид Виена во 4. коло од Лига Европа, за да си ги зголеми шансите за пласман во нокаут фазата, додека Црвена звезда загуби дома со 0:1 од Митјиланд за да си ги искомпликува работите во групата Ф.

Во другите мечеви од Лига Европа исто така имаше многу голови и малку изненадувања. Спартак Москва со 1:0 славеше на „Кинг Пауер“ против Лестер во најголемото изненадување на вечерта,  Баер Леверкузен го декласираше Реал Бетис со 4:0, додека Олимпик Марсеј и Лацио на „Велодром“ имаа фантастичен меч кој заврши 2:2.

ЛИГА ЕВРОПА, 4.КОЛО

ГРУПА Ц

Лестер – Спартак Москва 0:1

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-10908-37725”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Д

Антверпен – Фенербахче 0:3

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-10913-37725”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Е

Марсеј – Лацио 2:2

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-10914-37725”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Ф

Црвена звезда – Митјиланд 0:1

Брага – Лудогорец 4:2

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-10915-37725”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Г

Баер Леверкузен – Реал Бетис 4:0

Ференцварош – Селтик 2:3

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-10916-37725”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

ГРУПА Х

Динамо Загреб – Рапид Виена 3:1

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-10917-37725”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Текстот Динамо со камбек против Рапид, Звезда со незгоден домашен пораз е превземен од МАКФАКС.