До смрт претепан 48-годишен маж од Кичево

Вчера полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода А.Ѓ.(29) и Д.Ѓ.(67) од с.Десово, општина Долнени.

Тие се сомничат дека на 19.03.2022 во с.Десово физички го нападнале Р.Л.(48) од Кичево и му нанеле тешки телесни повреди од кои подоцна починал.

Р.Л. бил пронајден починат на 20.03.2022 во куќа во селото во која привремено живеел.

Смрт со повреди на главата и телото констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп, а увид извршиле увидна екипа на ОВР Прилеп и Јавен обвинител.

По целосно документирање на случајот, како што соопштија од МВР, против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Текстот До смрт претепан 48-годишен маж од Кичево е превземен од МАКФАКС.