Елмас: До крај ќе го бркаме второто место

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за двата последни натпревари од квалификациите за СП 2023 против Ерменија (11. ноември) и Исланд (14. ноември).

Репрезентативецот Елиф Елмас вели дека во Ерменија одиме да победиме. Фудбалерот на Наполи истакнува дека иако не зависи се од нас, се уште имаме шанса за второто место и тоа треба да го бркаме до крај. Да бидеме паметни и со многу жар во играта.

Германија го обезбеди првото место во Ј-групата и се пласираше на Светското првенство во Катар. Втора на табелата е Романија со 13 бодови, бод помалку имата Македонија и Ерменија.Текстот Елмас: До крај ќе го бркаме второто место е превземен од МАКФАКС.