Го погоди Паје со шише, веднаш доби воспитна

Хулиганите успеаја да прекинат уште еден натпревар во Лига 1. Дербито Лион-Марсеј заврши по четири минути игра, откако домашните хулигани со шише во главата го погодија Димитри Паје.

Веднаш откако се случи инцидентот, навивачите го идентификуваа виновникот. Тој доби лекција и шамар од водачот на навивачите.

Dimitri Payet Head Shot 😬
pic.twitter.com/PCy2Pz5bwd

— Siaran Bola Live (@SiaranBolaLive) November 22, 2021

Француските медиуми потврдија дека, поради овој инцидент, четири лица завршиле во полиција.

Dhzjxjsjdhdjjdd la claque de cowboy je suis MORT pic.twitter.com/hF7eEBSnA8

— Starkim (@stvrkimback) November 21, 2021

Текстот Го погоди Паје со шише, веднаш доби воспитна е превземен од МАКФАКС.