Хрватските тренери во мода во Серија А – Торино и Верона со победи

Торино стигна до 2:1 победа над Удинезе за постепено стабилизирање на тимот под водство на Иван Јуриќ, додека претходно, неговиот хрватски сонародник, Игор Тудор да забележи нова победа како тренер на Верона, триумфирајќи со 2:1 над Емполи во последните два меча од 13. коло во Серија А.

Сонародникот на тренерите, Јосип Брекало ги донесе Торино во водство уште во осмата минута по асистенцијата на Андреа Белоти, пред во второто полувреме Бремер да го зголеми водство во 48. минута од мечот. Замената Фернандо Форестиери во 77. минута од мечот намали на 2:1, но домаќините ги одбранија трите поени.

Претходно, Верона стигна до драматична 2:1 победа над Емполи со гол во 91. минута, за Хелас да се искачи на деветтото место во Серија А.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-37475”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Текстот Хрватските тренери во мода во Серија А – Торино и Верона со победи е превземен од МАКФАКС.