Индијана без пола тим ги победи Вориорс

Индијана Пејсерс ја продлабочија кризата во која се наоѓаат Голден стејт Вориорс. Без речиси целата стратна петорка, Пејсерс, славеа во Сан Франциско 121:117.

Пејксерс дуелот го добија по едно продолжение, откако Џастин Холидеј со тројка на шест секунди до крајот избори дополнителни пет минути. Во продолжението, Пејсерс со серија 10:0 го решија победникот.

Стеф Кари го предводеше Голден стејт со 39 поени, Кевон Луни забележа 13 поени и 15 скокови.

На спротивната страна Крис Дуарте предводеше група од седум играчи со двоцифрен број на поени. Дуарте натпреварот со заврши со 27 поени.Текстот Индијана без пола тим ги победи Вориорс е превземен од МАКФАКС.