Кандидатот на СДСМ прогласи победа во Центар

Горан Герасимовски од СДСМ прогласи победа во Центар.

Според неговите податоци, тој има 2.000 гласа повеќе од неговата противкандидатка Наташа Котлар од ВМРО-ДПМНЕ. Во објавата на социјалните мрежи пишува дека од утре почнува со работа.

„Центар останува во вистински раце, победувме убедливо со речиси 2.000 гласа разлика! Сакам да им заблагодарам на сите граѓани кои денес излегоа и ни ја дадоа поддршката. Центар останува демократска и отоврена општина. Веќе од утре започнуваме со работа да ја оправдаме довербата и да продолжиме да ја развиваме општината и подигаме квалитетот на животот за центарци. Во оваа прилика сакам да им се заблагодарам и на сите кандидати кои беа дел од изборите во Општина Центар и за демократскиот изборен ден“, напиша Горан Герасимовски од СДСМ.

Текстот Кандидатот на СДСМ прогласи победа во Центар е превземен од МАКФАКС.