Киро е „вечен“ – бомба за реми на Нант кај ГОГ

Кирил Лазаров, рекордерот по бројот на голови во ЛШ, македонскиот капитен, селектор и ракометна легенда, уште еднаш покажа колку големо е неговото влијание на теренот и покрај неговите години, откако го постигна израмнувачкиот гол за неговите Нант да извлечат 29:29 реми кај ГОГ во ЕХФ Европската лига.

41-годишниот Лазаров погоди во негов стил во финишот на мечот, по што голманот на нант, Микаел Робин имаше одлична одбрана за мечот да заврши без победник.

King Kiril – of course – with the last goal of the match and Mickaël Robin with his 12th save in second half on 25 shots. A great match between GOG and Nantes ends 29-29.#handball pic.twitter.com/boAwR2vNec

— Rasmus Boysen (@RasmusBoysen92) November 30, 2021

Текстот Киро е „вечен“ – бомба за реми на Нант кај ГОГ е превземен од МАКФАКС.