Куман не е загрижен за индината

Роналд Куман не е загрижен за својата инднина во Барселона. Каталонците, вечерва ќе ја пречекаат Гранада, екипа која минатата сезона со сензационалната победа на „Камп Ноу“, ја оптиша Барса од трката за титулата.

Шпанксите медиуми секојдневно го критикуваат Холнаѓанецот за кукавичката игра во поразот од Баерн (0:3), во Лигата на шампионите. Дел од нив тврдат дека тој мора да победи на сите натпревари до крајот на овој месец доколку сака да остане на функцијата.

„Размисливам само за мојот тим и натпреварот кој ни следува. Останатите работи не се во моите раце“, рекол Куман.

„Мирен сум, верувам дека ќе победуваме, како што тоа го прававме од почетокот на сезоната. Имам седум поени од три натпревари и уште многу натпревари пред нас. Знам дека на крајот се важат само резултатите, но јас не се плашам за мојата иднина. Во името на клубот реава претседателот“.

Текстот Куман не е загрижен за индината е превземен од МАКФАКС.