Кумановски ловџија застрелал човек

Утрово околу 8 часот, 59-годишен жител на Куманово со иницијали И.С. пријавил дека на местото викано Островица во селото Габреш, пукајќи во лов го застрелал 67-годишниот Ч.Р. од селото Лопате.

Од страна на итна медицинска помош констатиранa била смрт кај застреланото лице.

Извршен бил увид од екипа на СВР Куманово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Текстот Кумановски ловџија застрелал човек е превземен од МАКФАКС.