Kung-Fu fighting – Неверојатен фаул на фудбалерот на Блекбурн

Холандскиот дефанзивец на Блекбурн, Јан Пол ван Хеке, покрај фудбалот, очигледно е фан и на боречките спортови, ММА и кунг-фу, откако на денешниот меч со Фулам имаше еден неверојатен фаул.

Неговите Блекбурн губеа со 0:2 по само половина час, кога 21-годишниот Ван Хеке реши да спречи уште еден напад на Фулам со ваков потег. Брутално!

Harsh red for Van Hecke?! 🤔😂😂 pic.twitter.com/QEr1gTeF5G

— BrightonRockPod (@BrightonRockPod) November 3, 2021

RED CARD Blackburn
That was a ‘Taekwondo’ tackle.#FFC pic.twitter.com/VuhBnkI9Ri

— Fulham FC Ghana (@FulhamGhana) November 3, 2021

Текстот Kung-Fu fighting – Неверојатен фаул на фудбалерот на Блекбурн е превземен од МАКФАКС.