Магичен потег на Халанд

Ерлинг Халанд, на тренингот на Борусија Дортмунд, ја покажа својата класа.

Напаѓачот кој на 67 натпревари за Борусија има постигнато 68 голови, постави три топки една на друга, а потоа секоја посебно ја испрати во метата поставена во голот.

Неговата акробација, Бундеслигата ја објави на социјалните мрежи.

He does not miss…@ErlingHaaland is ridiculous! 😳 pic.twitter.com/1xspqH6VvA

— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) October 14, 2021

Текстот Магичен потег на Халанд е превземен од МАКФАКС.