Магловито и облачно со повремен дожд

Претежно облачно со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе достигне од 9 до 15 степени.

Во Скопје, претпладне магливо, преку денот облачно со повремен слаб дожд и со умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 10 степени.

Текстот Магловито и облачно со повремен дожд е превземен од МАКФАКС.