Манчестер јунајтед и Барселона без право на кикс

Вечерва започнува четвртото коло во Лигата на шампионите. На програмата се натпреварите во групите Е, Ф, Г и Х. Баерн, Јувентус и Челси со евентуални победи, на две кола до крајот на фазата по групи ќе си обезбедат место во осмина-финалето.

Две пресметки вечерва привлекуваат внимание. Дуелот во Бергамо помеѓу Аталанта и Манчестер јунајтед и натпреварот во Киев, помеѓу Динамо и Барселона.

Група Е:

Баерн-Бенфика
Динамо-Барселона

Табела: Баерн 9, Бенфика 4, Барселона 3, Динамо 1

Група Ф:
Виљареал-Јанг Бојс
Аталанта-Манчестер јунајтед

Табела: Манчестер јунајтед 6, Аталанта 4, Виљареал 4, Јанг Бојс 3

Група Г:

Волфсбург-Салцбург
Севилја-Лил

Табела: Салцбург 7, Севилја 3, Лил 2, Волфсбург 2

Група Х:

Малме-Челси
Јувентус-Зенит

Табела: Јувентус 9, Челси 6, Зенит 3, Малме 0

Текстот Манчестер јунајтед и Барселона без право на кикс е превземен од МАКФАКС.