Меси го пропушта Лајпциг

ПСЖ, во среда, ќе гостува во Лајпциг, во четвртото коло во Лигата на шампионите. Големи се шансите овој натпревар да го пропушти Лионел Меси.

Аргентинецот, во понеделникот, не тренирал со соиграчите, туку работел индивидуално. Поради одредени проблеми, тој во петокот одигра само едно полувреме против Лил.

Меси во досегашниот дел од сезоната во Лигата на шампионите има постиганто три гола, два од нив против Лапјциг во Париз, кога ПСЖ победи со 3:2.

Текстот Меси го пропушта Лајпциг е превземен од МАКФАКС.