Мет Дејмон ја продаде вилата во Пацифик Палисадес за 18 милиони долари

Мет Дејмон конечно ја продаде импресивната палата во Пацифик Палисадес за 18 милиони долари, откако имотот инспириран од Зен беше на пазарот на недвижности речиси една година.

Имотот од 13.508 квадратни метри првично беше наведен за 21 милион долари во јануари, но потоа намален на 17,9 милиони долари поради слабите понуди.

Извршната директорка на „Ворнер Брос“ Ен Сарноф е новиот сопственик на палатата со седум спални и 10 бањи.

Ѕвездата на „Борнов идентитет“ и сопругата Лусијана Баросо го купија имотот за 15 милиони долари пред речиси една деценија.

Текстот Мет Дејмон ја продаде вилата во Пацифик Палисадес за 18 милиони долари е превземен од МАКФАКС.