Мислев дека судијата ќе побара автограм од Нејмар

Лајпциг, синоќа, успеа да освои бод против фаворизираниот ПСЖ. Натпреварот заврши 2:2, конечниот резултат го постави Собослаи од пенал во 92.минута. Претходно Лајпциг при водство од 1:0 не реалзиираа пенал.

Тренерот на Лајпциг, Џеси Марш, по мечот го критикувал судијата Андреас Екберг.

„Премногу ги почитуваше“, рекол Марш.

„Од стартот бев незадоволен од судењето. Лошо го водеше натпреварот. Неколку пати си помислив дека на крајот ќе побара автограм од Нејмар. Убаво е што на нашиот стадион играа Нејмар, Мбапе, Ди Марија, сјајни фудбалери, но дозволете ни да играме нормален меч, да можеме на крајот да кажеме дека се беше фер“, заклучил Марш.

Текстот Мислев дека судијата ќе побара автограм од Нејмар е превземен од МАКФАКС.