Не е само Мбапе – ПСЖ одбиле 100 милиони евра за Маркињос

ПСЖ во преодниот рок одби речиси 200 милиони евра за Килијан Мбапе, но во финишот на трансфер-пазарот, клубот од Париз, одбил богата за уште еден фудбалер.

Според англиските медиуми, ПСЖ успеал да се избори со интересот на Челси за капитенот на тимот, Маркињос.

Челси понудиле 100 милиони евра за Маркињос. Медиумите пипуваат дека клубот и фудбалерот ја одбиле понудата.

Маркињос има договор со ПСЖ до јуни 2024 година. Бразилецот во ПСЖ е од 2013 година.

Текстот Не е само Мбапе – ПСЖ одбиле 100 милиони евра за Маркињос е превземен од МАКФАКС.