Новата зимска премиерлигашка топка е инспирирана од суперхероите

Премиерлигата од следниот викенд ќе ја користи новата зимска топка на „Најки“ во интересен дизајн инспириран од стриповите за суперхероите како симбол на поддршка на хероите на фудбалските терени и надвор од нив.

Топката официјално носи име Nike Premier League 21/22 Hi-Vis Flight Ball.

Текстот Новата зимска премиерлигашка топка е инспирирана од суперхероите е превземен од МАКФАКС.