Облачно со краткотраен дожд и температура до 27 степени

Денеска се очекува претежно облачно време најавија од УХМР. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 16, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени. УВ=5

Во Скопје, времето ќе биде претежно облачно со слаб ветер од западен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне 25 степени.

Текстот Облачно со краткотраен дожд и температура до 27 степени е превземен од МАКФАКС.