Парис Хилтон ја смени локацијата на својата венчавка

Парис Хилтон, наводно, го променила местото на својата венчавка само една недела пред да го врзе јазолот со Картер Реум на 11 ноември.

40-годишната наследничка на истоимениот синџир луксузни хотели ќе каже „Да“ на имотот на својот покоен дедо Барон Хилтон во Бел-Ер, според „Пејџ сикс“, што е и локација на приемот што треба да се следи.

Претходно беше објавено дека церемонијалниот дел од раскошниот тридневен настан ќе се одржи во црквата Good Shepherd во Беверли Хилс, но поканет гостин откри дека плановите сега се променети.

„Се промени пред една недела. И пред тоа се менуваше неколку пати. Првично, тие требаше да се венчаат во црква, но се премислија“, изјави извор за публикацијата.

Со цел да се обезбеди максимална приватност, освен датумот, на поканите испратени во октомври не била  наведена локацијата, а и новите покани – кои беа испратени во средата на 3 ноември – исто така немаат наведено адреса.

Текстот Парис Хилтон ја смени локацијата на својата венчавка е превземен од МАКФАКС.