Пендаровски оддаде почит на покојните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември – Денот на независноста, денеска положи свежо цвеќе на вечните почивалишта на покојните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски на градските гробишта Бутел во Скопје.

Текстот Пендаровски оддаде почит на покојните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски е превземен од МАКФАКС.